frittata_myfishday_1

Frittata z łososiem, ziemniakami, groszkiem i papryczką chilli

Marzec 11, 2015

Kto Was zrobił kiedykolwiek frittatę?? Boję się, że mniejszość. I to wielki błąd. Bo to danie bardzo proste, ale absolutnie nie jest banalne. Bardzo szybkie, i zazwyczaj tanie. Można wykorzystywać resztki z poprzedniego obiadu.

muffiny5_myfishday

Wytrawne muffiny z wędzonym łososiem, gruszką i serem camembert

Grudzień 8, 2014

Przygotowanie ciasta na muffiny trwa kilka minut, nie musi ono rosnąć, odpoczywać, ani chłodzić się w lodówce. Sprawdzą się w momencie gdy mamy przed sobą cały dzień pielgrzymek od świątecznego do świątecznego stołu, a na szybkie śniadanie, nadal marzy się nam coś bardziej wykwintnego niż kanapka. Ja najbardziej lubię lekko ciepłe. Rozrywam je wtedy, i wrzucam kawałek masła.

sałatka11_myfishday

Śniadaniowa sałata z białym serem, marynowanymi ośmiornicami i łososiem

Listopad 14, 2014

Dziś poranek babski. Ma być lekko i zdrowo. Musi być też rybnie, w końcu to śniadanie u mnie. To jednak jedyny warunek jaki mogę postawić. Ma być bez pieczywa, bez masła…aaa i mamy mieć jeszcze miejsce na deser. Trudne, choć nie niemożliwe.

pastarybnojajeczna5_myfishday

Pasta jajeczna z wędzonym sumem

Październik 20, 2014

Rzadko przykładam się do śniadania, ale w lodówce leży kawał wędzonego suma, jajka ugotuję na twardo, nie będę żałować majonezu. Oj, chcę mi się pasty jajecznej z wędzoną rybą w pszennych bułeczkach. Obowiązkowo świeżych. A i dużo, dużo masła.

fritata_1_myfishday

Mini frittaty z wędzonym łososiem

Październik 13, 2014

Kolejna odsłona prostego i efektownego śniadania. Pomysł zaczerpnięty z kuchni włoskiej, choć łudząco podobny chociażby do francuskiego quiche. Danie, w którym nie ograniczają nas dodatki. U nas wędzony łosoś, kremowy serek, świeże zioła.

Jajka w koszulkach z łososiem

Jajka w kokilkach z łososiem

Wrzesień 2, 2014

Ze śniadaniami nigdy nie było mi po drodze. Rano jest przecież tyle rzeczy do zrobienia. O ósmej rano jest czas tylko na kawę, no ewentualnie na dwie kawy. Dla tych jajek jednak jestem w stanie poświęcić pół godziny snu. Wyśpię się przy okazji